Marka Tescil Sorgulama » Marka Sorgulama Erzurum Web Tasarım, Marka Tescil Sorgulama işlemleri isim ve marka sorgulama konusunda deneyimli marka vekil ve danışmanlarınca ücretsiz yapılmaktadır.
Marka Tescil Sorgulama » Marka Sorgulama
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Cumhuriyet Cd. Kemeraltı Sk. Erzurum +90 212 212 35 17 Erzurum Web Tasarım Logo

Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama Erzurum Web Tasarım, Marka Tescil Sorgulama işlemleri isim ve marka sorgulama konusunda deneyimli marka vekil ve danışmanlarınca ücretsiz yapılmaktadır.
,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  3.12.2018       Google Plus      
Cumhuriyet Cd. Kemeraltı Sk. Erzurum +90 212 212 35 17 Erzurum Web Tasarım

Erzurum Web Tasarım Logo

Marka Sorgulamanın nasıl yapılacağını aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.


Marka Tescil Sorgulama hizmetlerimiz kapsamında, özellikle başta “Marka Şehir” proje kapsamında oluşturacağınız yeni marka isimlerinin marka araştırma ve marka tescil sorgulama işlemlerini Erzurum Web Tasarım Marka danışmanlarınca ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiler için iştiraki olduğumuz Etkin Patent' in Marka sorgulama başlıklı yazısını mutlaka incelemenizi öneriyoruz.


Aşağıdaki linklerden Türk Patent  veritabanına kayıtlı önceden tescilli markalar arasında marka isim tescil sorgulamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak marka tescil sorgulama yapacağınız markanın asli ve esaslı unsurunun ne olduğunu, hangi ibare veya şeklin baskın unsur olduğunu veya bütünüyle ayırt edici niteliklere sahip olup olmadığı kararını ancak konusunda uzman marka patent vekilleri veya marka danışmanları vermelidir.

 Marka, Patent, Tasarım Tescil
Sorgulama ve Araştırma
Marka Sorgulama
TIKLAYINIZ
Patent Sorgulama
TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama
TIKLAYINIZ
Marka Tescil Araştırma
TIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent Sorgulama
TIKLAYINIZErzurum Web Tasarım olarak  marka sorgulama hizmetlerinde markanın başvuru süreçlerinde olası re'sen RED ve/veya ittraz üzerine RED risklerini araştırmasının yanı sıra en önemlisi olan hukuki kriterlere uygun olup olmadığı da araştırılmaktadır.

Marka Şehir Erzurum” Proje kapsamında, şehirlerimizin markalaşması için tüm ücretlerde yarı yarıya İNDİRİM yaptığımız Marka Tescil Ücreti ve Tasarım Tescil Ücretleri başlıklı yazılarımızı ve Kampanyalarımızı incelemenizi öneriyoruz. Anında Kredi kartı veya havale ile ödeme yaparak aynı gün içinde logo, tasarım, com tr ve marka tescilini yapabilir ve markanıza ait hazır web tasarımlarımızla internette  yer alabilirsiniz. Online Tescil sayfamıza BURADAN inceleyebilirsiniz.

Marka tescil araştırma esnasında aynı ve/veya benzer markalar ile iltibas tehlikesi oluşturan markalardan kaynaklı riskler farklıdır.

Aynı ve/veya ayırt edilmeyecek kadar benzer markalar Türk Patent (TPMK) tarafından Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerine göre re'sen RED edilir. Oysa karışıklık ve iltibas tehlikesi olan veya bir şekilde bir kısım kullanıcılar için dahi olsa çağrıştırma tehlikesi yaratan markalar is önceki marka sahiplerinin itirazı üzerine incelenmekte ve karara bağlanmaktadır.

Her yıl binlerce tescilli markanın benzerlik ve iltibas iddiasıyla birbirlerini dava etmelerinin asıl sebebi, benzer olan markanın bülten yayınına itiraz edilmediğinden bir şekilde tescil edilen markanın dava yoluyla hükümsüz kılınması için açılmış davalardır. Elbetteki  her iki taraf içinde dava süreçleri ve  maliyetleri oldukça  yüksek olduğundan mümkün olduğunca marka takiplerinin yapılması ve karışıklık ve iltibas tehlikesi yaratan markalara markalar bülten yayınına daha düşük bir maliyetle itiraz yoluyla engellemek gerekmektedir.

Tıpkı bir alan adı gibi marka sorgulama yapılması sonucunda her yıl binlerce marka re'sen ve/veya itiraz yoluyla ve/veya dava yoluyla iptal edilmektedir. Dolayısıyla marka tescil başvurularına harcanan zaman ve emekler heba olmasının yanı sıra markaya yapılan yatırımlar da heba olmaktadır.


Marka Sorgulamanın nasıl yapılacağına dair videomuzu izleyebilirsiniz.Onun için marka tescil başvurusu yapılmadan evvel marka araştırma ve marka sorgulama işlemlerinin mutlaka işin uzmanlarınca yapılması sizlere oldukça kazandıracaktır.

Marka sorgulama hizmetleri kapsamında Erzurum Web Tasarım  olarak gerek  tescil sürecinde gerekse de tescil sonrası olası risklerden sizi maksimum koruyacak, markanın olası tüm risklerini yazılı olarak raporlayan hukuki mütalaa niteliğinde marka tescil sorgulama raporu sunulmaktadır.

Marka Vekil ve danışmanlığı sadece marka tescil başvurularını yapmak ve takip etmek değildir. Markanın tescil edilip edilmeyeceğini veya tescil sonrası dahi olası marka hükümsüzlük dava risklerini öngörmesi gerekir. 

Marka Şehir Erzurum” Projesi kapsamında oluşturulan her yeni marka tescil,  web tasarım,  logo tasarım projeleri “Erzurum Web Tasarım” dahil şimdilik 70 adet (çok yakında yayına verilecek projelere ait 1.000 dolayında web sayfası)  “Marka Şehir” proje sayfalarında (BURADAN inceleyebilirsiniz.) yayınlanarak markalaşmanıza ve yeni pazarlar bulmanıza katkı sunulmaktadır.  

Erzurum Web Tasarım | Marka Sorgulama Kriterleri

Marka Tescil Sorgulama-Erzurum Web Tasarım


Marka tescili başvurusu yapılacak marka isminin kullanılacak ürün ve hizmetler için uygun bir isim olup olmadığı, 

Tercih edilen marka isminin farklı dillerde ki anlamlarının markanın itibarının zarar verecek argo niteliğinde anlam veya algısının olup olmadığı, 

Marka Tescil başvurusu yapılacak  markada kullanılan logo ve ibarelerin kullanım şekilleri nedeniyle hem markalaşmada hem de tescil sürecinde önceden tescilli marka sahiplerince yapılacak itirazlarda RED riskinin olup olmadığı,

Marka Tescil Başvurusu yapılacak marka isminin asli ve esaslı unsurunun ne olduğu, asli marka unsuruna ilave eklerin gerek markalaşmanızda gerekse de tescil sürecinde herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığı, 

Marka Tescil sorgulama yapılacak marka ismi ve logonun önceden başkaları adına başvuru ve tescilli markalarla aynı ve/veya benzer olup olmadığı,

Marka Tescil başvuru yapılacak marka isimlerinin farklı anlamlarda da olsa önceden tescilli ve başvuru yapılmış markalarla fonetik bir benzerliğin olup olmadığı,

Marka sorgulama yapılacak marka isminin önceden tescilli markalarla benzer olmasa bile iltibas riskinin olup olmadığı, önceki tescilli markalarla çağrıştırma tehlikesinin olup olmadığı, 

Marka sorgulama yapılan marka isminin başkaları adına önceden herhangi bir tescil olmasa dahi, tescilsiz ancak marka niteliğinde kullanılması nedeniyle öncelikli marka hakkına dayanak yapılarak hem  markalar bülten yayınına hem de sonradan olası   hükümsüzlük davalarına konu olup olmayacağı ve böyle bir durumda risklerin ne olduğu ve ne yapılması gerektiği hususunda ayrıntılı inceleme ve değerlendirme

Marka sorgulama yapılan marka ismine uygun alan adlarının olup olmadığı,

Marka sorgulama yapılan marka isminin aynı ve/veya benzerinin olması halinde hem markalaşmaya uygun hem de tescil kriterlerine uygun olacak şekilde yeniden revize edilmesi,

Erzurum Web Tasarım olarak yapılan tüm marka araştırma ve inceleme sonucunda olası tüm riskleri bertaraf edecek hukuki altyapının hazırlanması,  gerek tescil sürecinde gerekse tescil sonrası markasal kullanımlar dahil markanın yol haritası hazırlanarak hukuki mütalaa niteliğinde başvuru sahibine yazılı rapor sunulmakta ve müvekkilin yazılı onayı alındıktan sonra da marka tescil başvurusu yapılmaktadır.Marka Tescil Sorgulama

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu
MUTLU MÜŞTERİLER
Markalarımızın tescili ve tüm patent işlerimizde çözüm ortağımız Etkin Patent ile çalışıyoruz. Bizden çok markalarımıza sahip çıktığını ve titizlikle takip ederek bizleri yönlendirdiklerini söyleyebilirim. Etkin Patent ile tanıştıktan sonra diğer rakip şirketlerinden ne kadar farklı olduklarını anladık. Bizim için en önemli farkları, amaçlarımızı gerçekleştirirken sadece bizim işimizi ifa eden değil aynı zamanda büyük resmi göstererek bize yolumuzda ışık tutan bir ortağa dönüşmeleridir. Bu kalite ile herkesin tanışmasını isterim


E-Bülten